دکوراسیون عمومی

مبلمان مناسب اتاق خواب

مبل مناسب اتاق خواب چیزی است که انتخاب آن به ظاهر کار راحتی است، اما در اصل کار دشواری است که باید با آگاهی انجام شود. تغییر چیدمان منزل و یا اتاق با وسایل جدید و ایجاد یک تغییر چشمگیر می‌تواند باعث نشاط شما شود. وقتی شروع به فکر کردن درمورد قیمت و هزینه های اشتباه و غیرضرورری می‌کنید، ممکن است کمی ترس در شما ایجاد شود. خوشبختانه، قبل از اقدام به خرید، فقط با پرسیدن چند سوال از خودتان می‌توانید مبلمان مناسب برای نیازهایتان را آسان‌تر انتخاب کنید. به این هشت سوالی که باید قبل از خرید مبلمان اتاق خواب از خود بپرسید نگاهی بیندازید.

 

اتاق برای کیست؟

اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که مبلمانی که می‌خواهید تهیه کنید برای اتاق چه کسی است؟ این مبلمان را برای اتاق خواب اصلی خودتان، اتاق کودک و یا اتاق خواب نوجوان خریداری می‌کنید؟ شخصیت اصلی کسی که اتاق برای او است را در نظر بگیرید. سعی کنید علاقه و شخصیت صاحب اتاق را در تم، رنگ، طرح و انتخاب مبلمان منعکس کنید. تمام این ها اجزای اصلی برای ایجاد یک سبک در تزئین هستند.

آیا شما یک سبک تزئین را انتخاب کرده اید؟

وقتی نوبت به سبک تزئین در پروسه انتخاب مبل مناسب اتاق خواب می‌رسد، سبک معاصر و سنتی دو دسته اصلی طراحی هستند. هر کدام از این دسته ها شاخه های مختلفی دارند. اگر طرفدار سبک معاصر هستید، باید تقریبا هر دهه خود را برای نوسازی مبلمان اتاق خوابتان آماده کنید. زیرا این سبک همیشه در حال تغییر است، درواقع با زمان تغییر می‌کند. این سبک که مدرن نیز خوانده می‌شود، ممکن است با گذشت زمان تغییر شکل دهد اما برخی از عناصر مشترک را دارد که ثابت می مانند؛ برای مثال معمولاً بدون ریخت و پاش، ساده و براق هستند. اما سبک دوم که سبک سنتی است یک شکل کلاسیک تر از مبلمان را دارد. این سبک معمولا مبل هایی با طرح های گل و یا تزئینات مختلف دارد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی‌خواهید خود را فقط به یکی از این دو گروه محدود کنید، می‌توانید با انتخاب سبک هایی که بین سنتی و مدرن باشد، با یک ذهنیت انتقالی مبلمان خود را انتخاب کنید. بعد از فهم اینکه چه سبکی را میپسندید، انتخاب بهترین مبلمان منزل و یا اتاق برای شما راحت تر خواهد بود.

 

بودجه شما چقدر است؟

از آنجایی که خرید مبلمان هزینه زیادی دارد، سعی کنید در نمایشگاه های حضوری و یا به صورت آنلاین خوب بگردید و وقت بگذارید تا بفهمید که استطاعت مالی شما چقدر است. اگر رویاهای شما بزرگ است اما حساب بانکی شما زیاد نیست، چند گزینه پیش رو دارید:

خرید تکه تکه: می‌توانید فعلا فقط یک قطعه مبلمان بخرید و منتظر بمانید تا توانایی خرید بقیه را داشته باشید. در این حالت با مهم ترین قسمت مبلمان، یعنی کاناپه شروع کنید.

مبلمان دسته دوم: اگر شدیدا می‌خواهید مبل رویاهایتان را در اتاقتان داشته باشید اما توانایی خرید دسته اول آن را ندارید، اگر حساسیتی نسبت به این موضوع ندارید، دسته دوم و استفاده شده آن را بگیرید.

اقتصادی فکر کنید: اگر مبلمانی که می‌خواهید بگیرید، مبل اتاق خواب مهمان و یا اتاق کودک است، به سراغ مبلمان با کیفیت پایین و در نتیجه قیمت پایین بروید. برای مثال اتاق کودک که ممکن است به محض رسیدن کودک نو پا و یا رسیدن سن کودک به سن مدرسه نیاز به تغییر دکوراسیون داشته باشد، به مبلمان با کیفیت بالا و گران قیمت نیازی ندارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید